Spolupráca

Návody

1.Vyžaduje pôvodnú hru Traktor Simulátor 2 alebo Farming Simulator 2011 / Landwirtschafts Simulator 2011.
2.Musíťe mať nainštalovanú najnovšiu verziu hry hra Traktor Simulator 2 je najnovšia verzia, ale pri Farming Simulator 2011 / Landwirtschafts Simulator 2011 musíte nainštalovať najnovší update v2.2.
3.Do hry vložte jedinečný kľuč ktorý máte pre Multiplayer.
4.Vložte CD ProFarm 1 do PC automaticky Vám ponúkne inštaláciu kde je potrebné zadať kľúč ktorý je vo vnútri balenia hry a hra sa nainštaluje.
5.Do PC vložte CD základnej hry čo je TS2 / FS 2011 / LS 2011 a môžete hrať.

Čo je BGA?
Je to biostanica ktorá z určitých surovín dokáže vyrobiť virtuálnu elektrickú energiu.
Ako to funguje?
– Ako prvé treba navoziť kukuricu od rezačky do jamy čo je v areálu biostanica(množstvo podľa uváženia). Potom ku jame príď s kukuricou, ukáže sa ti v nápovede „F1“ titulok stlačiť „ENTER“, tak ho stlač a kukurica sa prikryje bielou plachtou, potom „ENTER“ stlač znovu a kus plachty sa odkryje, následne kúpiš nakladač a hlavne lyžicu a môžeš tu silážovanú kukuricu voziť do kontajnera ktorý je v BGA (väčšinou je u zelených okrúhlych SIL) a tým zahájiš premenu na močovku, do kontajnera môžeš tiež dávať balíky z polí, len je to veľmi zdĺhavý proces. Kravy sú o veľa rýchlejšie, teda čo sa produkcie močovky týka.

– Tento postup platí len pre plne funkčnú BGA stanicu, v niektorých mapách sa stretnete len s BGA ktoré fungujú len ako obyčajné výkupy, alebo to je len dekorácia bez funkcií v mape.
– A pokiaľ máte v „mods“ aj „BGAControl“, tak aj vidíte koľko sa vyrobilo energie (teda koľko peňazí za ňu bude), peniaze vám na účet pribudnú pravidelne o polnoci.

– Animácia, ktorá Vás prevedie celou bioplynovou stanicou a počas 10 minút Vám názorne vysvetlí komplexné procesy, ktoré tu prebiehajú: od dodania surovín až po výstup zfermentovaných substrátov.

1. Návod na nastavenie trasy kombajn – sýpka.
S rezačkou a silážou je postup rovnaký, iba miesto sýpky prejdete silážnou jamou.

2.Návod na postrek.

3.Návod na kŕmny voz.

4.Návod na postrek pre verziu Courseplay 2.4

1. Základná vec ktorú na to potrebujete je slušný internet.
2. V prípade že sa na vás nemôže nikto pripojiť a používate na internet Router/Modem treba otvoriť port č.10823.
Ako otvoriť port?
Navštívte stránku portforward.com. Po načítaní stránky sa zobrazí zoznam routerov/modemov zoradených podľa výrobcu. V zozname nájdete svoj modem/router a kliknite naň (názov routru/modemu nájdete na štítku ktorý je na ňom umiestnený). Otvorí sa nová stránka s reklamou na stiahnutie nejakého software. Opäť kliknite na oranžový pásik ktorý sa nachádza v hornej časti stránky „Click here to skip this advertisement…“ . Otvorí sa vám stránka ma ktorej je zoznam programov/hier a v tom zozname nájdite Farming-Simulator kliknite naň a následne na to sa vám zobrazí presný návod ako nadstaviť vaše zariadenie.

3.Problém môže byť ešte v tom že máte neverejnú IP adresu(ktorá Vás robí neviditeľným pre ostatné PC), čo môže spôsobiť že sa sa nevidíte a nemôžete spolu hrať. Čiže odporúčam kontaktovať poskytovateľa internetu či Vám nemôžu prideliť verejnú IP(väčšinou je táto služba zadarmo).

– Multiplayer cd kľúč získate na stránke www.topcd.cz/getkey/. Postupujte podľa pokynov uvedených na inštalačnej karte pribalenej pri hre.
– Získaný kľúč zadajte pri inštalácii hry.
– Ak ste už hru nainštalovali s univerzálnym inštalačným kľúčom, uvedeným na inštalačnej karte, musíte hru preinštalovať so získaným kľúčom alebo vymazať zo zložky:
„\Documenty\My Games\FarmingSimulator2011\“ súbor „AHD_31149.dat“.
– Potom si hra po spustení vyžiada kľúč. Stačí ho zadať a môžete si ísť zahrať multiplayer so svojimi kamarátmi.

Program slúži na editáciu, prípadne na vytvorenie nových objektov do Landwirtschaft Simulator. Stačí ho nainštalovať a môžete tvoriť. Keď budete chcieť editovať nejaký stroj, mapu, objekt, … tak si musíte načítať súbor objektu ktorý chcete editovať, má príponu “i3d“.

Stroje majú tento súbor tu:
XP: \Documents and Settings\{meno}\My Documents\My Games\FarmingSimulator2011\mods\{stroj}\*.i3d.
Vista/7: \Users\{meno}\Documents\My Games\FarmingSimulator2011\mods\{stroj}\*.i3d.
Mapa ho má tu:
XP: \Documents and Settings\{meno}\My Documents\My Games\FarmingSimulator2011\mods\{mapa}\map01.i3d.
Vista/7: \Users\{meno}\Documents\My Games\FarmingSimulator2011\mods\{mapa}\map01.i3d.

!Pozor základná mapa je needitovateľná… ale existuje rovnaká mapa v editovateľnej podobe nachádza sa na mieste kde je hra nainštalovaná: Farming Simulator 2011\sdk\sampleModMap.zip táto mapa sa vkladá do mods.

Giants Editor – skratky:

Alt + LTM (ľavé tlačidlo myši) – Rotácia kamery
Alt + L+PTM (ľavé a pravé tlačidlo myši) – Ľubovoľný pohyb kamery
Alt + PTM (pravé tlačidlo myši) – Priblíženie kamery
F – Rýchle priblíženie k vybranému objektu
– (mínus) – Zníženie rýchlosti navigácie
+ (plus) – Zvýšenie rýchlosti + navigácie
4 – Skelet režim (drôtený model)
6 – Tieňovaný režim
Ctrl-S – Uložiť
Ctrl-Z – Späť
Ctrl-X – Vystrihnúť
Ctrl-C Kopírovať
Ctrl-V – Vložiť
Delete – Zmazať
Ctrl-D – Kópia, duplikát
Ctrl-F – Presunúť do kamery
Ctrl-B – Interaktívne umiestnenie (+ľavé tlačidlo myši = pohyb)
Ctrl-R – Nahradiť Ctrl-S – Uložiť
Shift – Interaktívne umiestnenie farby
Ctrl – Interaktívne umiestnenie farby s náhodnou rotáciou okolo osi y
F8 – Prepínanie štatistík

Návod na pridanie budovy do hry:

Najprv skopírujte model budovy s textúrami do mapy napr. do zložky „models“ a potom naimportujte budovu pomocou Giants Editora. Prestný postup pridania budovy do mapy si môžete pozrieť vo video-návode.

Giants Editor – Postup na pridanie budovy do hry

1. Otvorte zložku kde sa nachádza mapa do ktorej chcete pridať budovu
XP: \Documents and Settings\{meno}\My Documents\My Games\FarmingSimulator2011\mods\{mapa}
Vista/7: \Users\{meno}\Documents\My Games\FarmingSimulator2011\mods\{mapa} .
2. Rozbaľte a skopírujte budovu niekde do zložky mapy napr. do “maps“.
3. Spustite súbor “map01.i3d“ v programe Giants Editor .
4. Kliknite na políčko s krížikom a názvom “import i3d” nachádza sa na hornej lište Giants Editora potom sa dostaňte do zložky kde ste skopírovali budovu a otvorte súbor “nazov.i3d“.
5. Na mape nájdite miesto kde chcete vložiť budovu.
6. Na ľavej strane GE je zoznam všetkých súborov vložených do mapy nájdite svoju budovu kliknite na ňu a stlačte “Ctrl + b“ potom kliknite na miesto v mape kde chcete vložiť budovu.
7. Po vložení budovy sa vám objavia červená, zelená, modrá čiara a červený, zelený, modrý oblúk pomocou ktorých si môžete presne usadiť a otočiť budovu podľa vašich predstáv.
8. Niektoré budovy majú priestory aj v zemi (pivnice) tam treba pod budovou vykopať jamu. Kliknite na “train“ sú tam dve šípky “hode“ a “dole“, nadstavte si “terrain editing brush“ a rádius si tiež zvoľte podľa toho akú plochu chcete upraviť. Ďalej nadstavte “value“ je to citlivosť a teraz “terrain editing“ LBM: Repalace, MMB: Sub, RMB: Add.
9. “repalace“ kliknite na miesto kde chcete upraviť terén a stlačte Ctrl + r tím získame hĺbku. Držaním kolieska na myši znížite terén tak aby bolo vidieť celú časť budovy ktorá je pod zemou, v prípade že to preženiete znížte rádius a stlačením pravého tlačidla na myši tým vyrovnáte terén na potrebnú úroveň.
10. Teraz upravenú mapu uložte do “map01.i3d“ vypíše, že map01.i3d už existuje dajte prepísať. Este sa vám môže stať že pri spustený hry vypíše chybovú hlášku tak zakliknite “OK“ a načíta sa hra.

Gaints Editor na stiahnutie nájdete v sekcii Programy.